انتخاب نسخه php در دایرکت ادمین

با سلام خدمت کاربران گرامی
اگر از سرویس های هاست اشتراکی دایرکت ادمین استفاده میکنید میتوانید از نسخه های مختلفی از زبان php بر روی هاست لینوکس خود استفاده نمایید. در هاست های اشتراکی دایرکت ادمین به دو صورت میتوانید نسخه php مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.
اگر در سرور میزبانی شما از تکنولوژی و سیستم عامل کلود لینوکس استفاده شده باشد و قابلیت php selector بر روی سرور فعال باشد برای تغییر نسخه php پیش فرض هاست خود از روش زیر استفاده نمایید:
1- ابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین خود شوید.

2- سپس از پایین صفحه کنترل پنل خود در بخش Advanced Features گزینه Select PHP version را انتخاب نمایید.

تغییر نسخه php در دایرکت ادمین
3-صفحه ای مانند تصویر زیر باز خواهد شد که جزئیات آن در ادامه ذکر می شود

تغییر نسخه php در دایرکت ادمین
در تصویر بالا در بخش 1 نسخه php مورد نظر خود را از لیست drop down انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه Set as current کلیک نمایید. با این کار نسخه php هاست به نسخه انتخاب شده تغییر خواهد کرد.
همچنین هر کدام از امکانات زبان php را که نیاز داشتید در میان صفحه تیک بزنید و در بخش 2 بر روی دکمه Save کلیک نمایید. در صورتی که خواستید تنظیمات امکانات php به حالت اولیه و پیش فرض سرور باز گردد بر روی دکمه Use Default کلیک کنید.
در نهایت برای تنظیم مقادیر اختصاصی خود بر روی پارامتر های php میتوانید در قسمت 3 تصویر بالا بر روی دکمه Show PHP Settings کلیک نمایید.


4- وقتی بر روی گزینه Show PHP Settings کلیک کردید صفحه زیر برای اعمال تنظیمات اختصاصی php باز خواهد شد

تغییر نسخه php در دایرکت ادمین
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید تنظیمات php ذکر شده و در مقابل آن ها مقادیر پیش فرض اعمال شده نمایش داده شده است. بر روی عباراتی که به صورت کمرنگ نمایش داده شده کلیک نمایید تا بتوانید مقادیر آنها را تغییر دهید و در نهایت بر روی دکمه save کلیک نمایید تا تغییرات شما اعمال گردد.
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 چاپ این مقاله